Je to poslední služba a úcta k ním, kterou jim můžeme dát...

O mého životního partnera jsem pečovala až do jeho smrti ve spolupráci s Domácím hospicem sv. Veroniky v Českých Budějovicích. Byly mi velkou oporou, mohla jsem s nimi konzultovat stav pacienta po 24 hodin, ve dne i v noci, vždy mi dokázaly sestřičky poradit, velkou výhodou bylo i to, že dojížděl na návštěvu lékař, který mému partnerovi prováděl výměnu katetru, což obvodní lékařka odmítla a musela bych partnera vozit do nemocnice, což v jeho stavu nebylo možné.

Jsem plně pro to, aby naši nejbližší měli možnost umírat doma, což je také jejich největším přáním v jejich nemoci. Takto jsem to umožnila i své mamince a v letošním roce i svému životnímu partnerovi. Je to poslední služba a úcta k  nim, kterou jim můžeme dát. Ani maminka, ani partner by nechtěli zemřít mezi cizími lidmi.

Domácí hospic sv. Veroniky v Českých Budějovicích mohu jenom každému doporučit, byla jsem s jejich přístupem jak k pacientům, tak i ke mně, velmi spokojená. Dá se říci, že to neberou ani jako práci, ale je to jejich poslání.

Domácí hospic sv. Veroniky | Dobrovodská 105/32, 370 06 České Budějovice | tel: 731 648 328 | e-mail: info(zavináč)hospicveronika.cz