Vážení ZLATÍ ANDĚLÉ

Vážení ZLATÍ ANDĚLÉ,

nenacházím jiné oslovení k projevení úcty a díků za vaši práci a péči, kterou vykonáváte při péči o své klienty-pacienty, kteří zápasí se zlou a těžkou nemocí a svůj boj prohrávají. Můj manžel byl Vaším prvním pacientem.

Jsou to již dva roky, co si můj manžel vyslechl verdikt a zároveň diagnózu rakovina, metastáze v kostech celého těla, chemoterapie, na kterou dojížděl do Prahy končí, je neúčinná. Máte tak tři měsíce života, naše péče končí, další péče onkologie České Budějovice. Tímto verdiktem se nám oběma zhroutil celý svět. V červnu toho roku jsme oslavili 50 let manželství a těšili se na klidný zbytek života. Bylo to o to horší, že jsme pečovali o mou matku, která na tutéž diagnózu před 16 lety zemřela u nás doma v naší péči, jak si přála. Právě proto jsme se s manželem dohodli, že i on své poslední měsíce a dny života bude doma v mé péči a opustí svět v klidu domova.

Byla proto pro nás veliká pomoc, když jsme se mohli přihlásit a později byli zařazeni a přijati do péče Domácího hospice sv. Veroniky v Českých Budějovicích. Tu péči, ochotu a něhu s jakou ošetřovatelky pečují o své pacienty podle potřeby a naléhavosti s postupující nemocí nelze ničím vyvážit. Všechny slova díky, díky, díky, díky jsou jen kapka v moři, nelze jimi dost poděkovat a vyjádřit díky. Nejen že pomáháte pacientům, ale i jejich blízkým, hlavně slovem útěchy a rady v těžkých chvilkách bezmoci a beznaději díky, díky, díky. Vaše pomoc je nedocenitelná nejen v péči, ale i pomoci materiální při zapůjčení polohovacího lůžka a dalších pomůcek potřebných při péči, díky, díky, díky.

Já pevně věřím, že i ostatní blízcí Vašich pacientů budou souhlasit s oslovením nenahraditelní ZLATÍ ANDĚLÉ. Díky za Vaší práci, skláním se před Vámi v hluboké úctě a pokoře.